sajalsandesh

थर्मोमिटरले तापक्रम जाँचेर कोरोना संक्रमण पुष्टि हुदैँन : डा.फाउची

काठमाडौँ – अमेरिकी विशेषज्ञले थर्मोमिटरले जाँचेर कोरोना संक्रमण पत्ता नलाग्ने बताएका छन् । अमेरिकाको कोरोना कन्ट्रोल टिमका वरिष्ठ वैज्ञानिक डाक्टर एन्थोनी फाउचीथर्मामीटर परीक्षणले भाइरसको पुष्टि नगर्ने बताएका छन् । डा.फौचीले एक फेसबुक लाइभ भने कि तापमान नाप्न कुनै भरपर्दो परीक्षण नहुने बताएका हुन् ।

एक फेसबुक लाइभ कार्यक्रममा बोल्दै उनले सबै जसो कार्यलय तथा कम्पनी प्रवेश पूर्व थर्मोमिटरले तापक्रम जाँच गर्ने गरेको भएपनि त्यसले मानिसमा संक्रमण भए नभएको एकिन नहुने बताएका हुन् । थर्मोमिटरबाट, कसैलाई कोरोनाको संक्रमण छ कि छैन भनेर एकिन गर्न सकिदैन उनले भने ।

एक फेसबुक लाइभ कार्यक्रममा उनले तापक्रम नाप्नु भरपर्दो जाँच नभएको बताए। उनका अनुसार अमेरिकाको राष्ट्रपति कार्यालय र नेसनल इन्स्टिच्युट अफ एलर्जी एन्ड इन्फेक्सन डिजिजेजले तापक्रम नाप्न बन्द गरिसकेका छन्।

यसो गर्नुभन्दा बरु मानिसलाई सीधै सोध्नु राम्रो हुने डाक्टर फाउचीको सुझाव छ। उनले भनेका छन्, थर्मोमिटर कोरोना भएनभएको जाँचका लागि भरपर्दो माध्यम होइन, जसको कारण ह्वाइट हाउस र नेश्नल इन्स्टिच्युट अफ एलर्जी एण्ड संक्रामक रोग, अमेरिकी राष्ट्रपति भवनले तापक्रम परीक्षण गर्न बन्द गरिसकेको छ । एजेन्सी

ismt college
dish home